بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ/ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن/ صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی/ هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ/ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ/ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ/ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا      
کد خبر: 44
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران مطرح شد
مدیر شرکت سنگ آهن بافق پیرامون مطلب عنوان شده در فضای مجازی درباره سرقت بزرگی که در مجموعه شرکت سنگ آهن انجام گرفته،گفت: 50 متر کابل از یک شرکت خصوصی بیرون رفته که این را تبدیل به یک سرقت بزرگ و ناشی از بی لیاقتی دانسته اند، افرادی که طی یکسال گذشته منافع آنان قطع شده و فردی که این خبر را منتشر کرده بدنبال باج گیری بوده که ما باج ندادیم و بد شدیم.

به گزارش بافق رسا از مرکز اطلاع رسانی شرکت، رضا فلاح مبارکه در پاسخ به این سوال که آیا شرکت سنگ آهن در انتخابات پیش رو از نامزد خاصی حمایت می کند یا نه،پاسخ داد: به هیج وجه هیچ کس از مدیران و مسئولان سنگ آهن حق حمایت از کاندیدای انتخابات را ندارد اما بصورت شخصی هر کسی می تواند طرفدار کاندیدایی باشد ولی به عنوان شخص حقوقی که سمتی در شرکت سنگ آهن دارد و یا صرف ریالی از مال بیت المال برای کاندیدایی حق آن را ندارند و در صورت مشاهده موردی و اعلام آن شخصاً پیگیری خواهم کرد.

وی در بحث تامین خوراک آن را دغدغه اصلی شرکت و مسئولان دانست که پیگیری می شود و افزود: در این راستا شرکت سنگ آهن برای تامین خوراک از بیرون مجموعه شرکت و معادن مقیاس کوچک اطراف اقدام به خرید سنگ کرده و فشار را از روی چغارت برداشته است.

فلاح مبارکه در خصوص معدن چاه گز با بیان اینکه به جد پیگیر موضوع هستیم و نتیجه خوبی بدست آمده و دستوراتی نیز از سوی معاون اول رئیس جمهور،وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با موافقت وزیر صمت انجام گرفته،گفت: کارهای خصوصی سازی و واگذاری در حال انجام است و به خوبی پیش می رود. همه مسئولان شهرستان و استان در راستای تامین مواد اولیه شرکت سنگ آهن به عنوان دغدغه خود عمل می کنند.

وی پیرامون مطلبی که در جلسه شوراهای کارگری شرکت سنگ آهن مبنی بر ” بدنبال کتیرا رفتن ” عنوان شده،با بیان اینکه آنچه منتشر شده ناقص بوده،تصریح کرد: معدن چغارت مثل هر معدن فسیلی دیگر تمام شدنی است و باید این موضوع را پذیرفت.اگر چغارت تمام شود و جایگزینی نباشد از من مدیرعامل تا همه شما باید به کتیرا بروید و این کتیرا ناسزا نیست؛ در کتاب شازده حمام نوشته پاپلی یزدی نوشته شده که در قدیم مردم استان به دلیل نبودن کار به کتیرا گیری در مناطق کردستان می رفتند و این یک شغل است و متاسفانه برخی بخش ” از من مدیر عامل ” را حذف و منتشر کردند.

مدیر عامل شرکت درباره کارخانه آگلومراسیون و تعطیلی کار در آن توضیح داد: کارخانه آگلومراسیون با ظرفیت ۸۸۰ هزار تن احداث شده است که سنگ ریز دانه را به کلوخه تبدیل می کند و باید در کنار یک کوره بلند باشد تا آن را تبدیل به شمش بکند و ما این کوره نداریم و این کلوخه تولید شده تنها در یکجا می تواند مصرف شود و آن ذوب آهن اصفهان است که متاسفانه به علت پرداخت بدهی به شرکت سنگ آهن از اردیبهشت خوراک ذوب آهن اصفهان را قطع کردیم و طی توافقی برای دادن ۴۰۰ هزار تن کنستانتره و ۲۰۰ هزار تن آگلومره ،آنان اعلام کردند که به علت داشتن خطوط آگلومره از ما خریداری نمی کنند. اگر این آگلومره بماند خرد می شود و قابلیت حمل و نقل نخواهد داشت و اکنون انبار ما پر است و نمیتوانیم تولیدی داشته باشیم. اخیرا توانسته ایم مزایده ای برگزار کنیم و این محصول را به فروش برسانیم و کارخانه دوباره شروع به کار کرده است.

وی ادامه داد: این کار موقتی است و باید به دنبال بازار فروش برای آن باشیم و در کنار آن باید یک کارخانه کوره بلند داشته باشیم. این فرآیند باید در گذشته انجام می گرفت ولی نیمه تمام رها شد. برای کوتاه مدت ۱۱۰هزار تن را فروخته ایم و در حال بارگیری هستیم.

فلاح مبارکه در بحث تعاونی مسکن آن را مجموعه حقوقی مجزا از مجموعه سنگ آهن عنوان کرد و گفت: بعد از حواشی پیش آمده طی صحبت با مسئولین شهر تصمیم بر آن شد در مرحله بعدی انتخابات فقط صندوق رأی بگذاریم و نظارت توسط مسئولین امر صورت گیرد و هر فردی رأی خود را بدهد و برود و آراء توسط مسئولین اداره کار و ذیربط شمارش شود.

وی پیرامون مطلب عنوان شده در فضای مجازی درباره سرقت بزرگی که در مجموعه شرکت سنگ آهن انجام گرفته،بیان کرد: ۵۰ متر کابل از یک شرکت خصوصی بیرون رفته که این را تبدیل به یک سرقت بزرگ و ناشی از بی لیاقتی دانسته اند، افرادی که طی یکسال گذشته منافع آنان قطع شده و فردی که این خبر را منتشر کرده بدنبال باج گیری بوده که ما باج ندادیم و بد شدیم.

وی در بحث آتش سوزی در پست برق گندله سه چاهون توضیح داد: طی تماس با مدیر پروژه برای عدم اطلاع این اتفاق وی اعلام بی خبری کرد و خواهان پیگیری شدم، موضوع را بررسی کردیم و مشخص شد در یکماه گذشته که جوشکار ها مشغول کار بودند در اثر ریختن براده ها یک متر و نیم کابل سوخته است. پروژه ای که ۱۶هزار تن تجهیزات نصب شده باید مدیر پروژه آن پاسخگو باشد که چرا این میزان سوخته و گفتند پنهان کاری شده، افرادی که این مطلب را منتشر می کنند با قصد و غرض انجام می دهند.

فلاح از تلاش مدیران سابق شرکت سنگ آهن محمد جواد عسکری که خشت اولیه این پروژه را گذاشته و رحیمی بافقی تشکر کرد و اظهار داشت: کار کردن در یک پروژه همانند دو امدادی است که کار انجام و به نفر بعد واگذار می شود، در تمام پروژه های دنیا  ۲۵ درصد اول رشد پروژه بسیار ملایم است،۵۰ درصد نصب تجهیزات و ۲۵ درصد آخر نازک کاری است که پیگیری می شود.

وی در خصوص عدم بکارگیری نیروی زن در گندله سازی سه چاهون که برخی آن را تفکیک جنسیتی در شرکت سنگ آهن دانسته اند،گفت: در مجموعه گندله سازی با توجه به پیش زمینه ای که وجود دارد بسیار آلوده است و به دلیل شرایط فوق العاده سخت آن استخدام نیروی زن نداشتیم. در مجموعه شرکت سنگ آهن بر اساس تخصص نیروها استخدام و به کار گرفته شده اند و تفکیک جنسیتی نداشته ایم.

مدیر عامل شرکت خطاب به اصحاب رسانه با بیان اینکه خبرنگاران باید واقعیت را منتشر کنند در بحث باطل شدن مجوز فولاد کسری عنوان کرد: فولاد بافق کسری ۵۱ درصد متعلق به شرکت شهداب و ۴۹ درصد شرکت سنگ آهن مرکزی است و پیش از آمدن من،مدیر عامل شرکت سازه های صنعتی آذران که اکنون پیمانکار گندله نیز است،توافقی برای واگذاری فولاد بافق کسری به شرکت سازه های صنعتی آذران برای احداث کارخانه آهن اسفنجی انجام می گیرد و در راستای جذب سرمایه گذار بیان شد که آب و برق و خوراک داده می شود و اکنون کارهای مقدماتی برای دریافت مجوز را انجام می دهد و  پیشنهاد انتقال فولاد کسری به جنوب کشور داده شد اما بصورت جدی برای سرمایه گذاری در این منطقه تلاش می کند و بافق کسری نیز به ایشان منتقل شده است.

وی در خصوص خصوصی یا دولتی بودن شرکت سنگ آهن بیان کرد: ما یک نهاد عمومی غیر دولتی هستیم. نامه ای از دیوان عدالت مبنی بر دولتی بودن صندوق و زیر مجموعه آن آماده است و صندوق بازنشستگی فولاد کشور نیز پیگیری می کند تا رأی دولتی بودن نامه را بشکند و بعید است این نامه بماند اما ما تابع قانون هستیم.

شفیع مدیر پروژه گندله سازی سه چاهون نیز در این نشست در بحث جذب نیرو در این مجموعه توضیح داد: جذب نیرو در گندله سازی موضوعی است که تمام آن توسط منابع انسانی شرکت سنگ آهن صورت می گیرد، در مرحله ۲ و گزینش پذیرفته شدگان آزمون در زمان مصاحبه فنی این کمک را به منابع انسانی می کنیم تا افرادی که در پلنت های مختلف شرکت کار کرده اند و به عنوان مصاحبه کننده هستند،افراد با صلاحیت که واجد شرایط در رده های مختلف هستند را بدون تبعیضی انتخاب کنند.

وی در خصوص هزینه های انجام گرفته نیز گفت: زمانی شرکت سنگ آهن با توجه به صادرات و درآمد هایی که حاصل می شد در شرایط بهتری قرار داشت اما اکنون شرایط سخت است و بدهی های معوقه ای وجود دارد که درآمدهای حاصل صرف آن می شود اما علیرغم مشکلات کار انجام می گیرد.

شفیع در بحث استفاده از نیروهای غیر بومی بیان کرد: گاهی نیروهای بومی تخصص کار در ارتفاع را ندارند و مجبوریم از نیروهای غیر بومی استفاده کنیم.


ارسال نظر :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *